שאלות ותשובות

קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית כולל כעשרים שיעורים, המחולקים על פני החודשים שלפני הבחינה, כך שפעמיים בשבוע מגיעים לכיתה ולומדים כ-4 שעות, ובשאר השבוע הלמידה מתבצעת באופן אישי בבית. במהלך כל מפגש כיתתי, נלמדים כמה נושאים פסיכומטריים, מוקדש זמן לתרגול הנושאים וניתן מענה לשאלות משיעורי בית.

במקביל למפגשים הכיתתיים, ישנה מעטפת ליווי רחבה המאפשרת לשאול כל שאלה ולקבל מענה במגוון פלטפורמות, כגון וואצאפ, פייסבוק ועוד.

הקורס מותאם לכל רמה. על פי רוב, הרמה בכיתה תהיה מותאמת למרבית התלמידים, ותלמידים בעלי יכולות גבוהות במיוחד יקבלו ליווי אישי, תכנית עבודה שונה לבית, תגבורים פרטניים וכדומה. כך גם תלמידים שיזדקקו לסיוע נוסף, יקבלו אפשרות לשבת על המורה באופן אישי על פי הצורך, תרגול נוסף ותמיכה כפי שיידרש.

הדבר תלוי בכמה גורמים מרכזיים: ראשית, מה רמת הידע המוקדם שלכם? אינה דומה רמת ההשקעה שתידרש מתלמיד שאינו מכיר את השפה האנגלית כמעט, לרמת ההשקעה שתידרש מתלמיד דובר אנגלית מבית אשר קורא רבות גם בשפה זו. שנית, מהו הציון אליו אתם שואפים? אינו דומה מצבו של תלמיד השואף לקבל ציון הגבוה מ-700 נקודות, למצבו של תלמיד אשר יסתפק בציון של 450 נקודות. ישנם משתנים נוספים שישפיעו על המענה לשאלה, כולל אילוצים אישיים, רמת ריכוז בשעות שונות ביום, מהירות הבנה ומהירות למידה, ועוד.

עם זאת, ניתן לומר שהזמן הרצוי עבור חלק גדול מהתלמידים הינו כ-6 שעות למידה ביום, למשך כשלושה חודשים. ייתכן ותלמידים מסוימים יוכלו להסתפק בפחות מכך, ואחרים יידרשו להרבה יותר. כאשר תתחילו ללמוד לבחינה, בעזרת קורס, מורה פרטי, חבר או באופן עצמאי, מומלץ לתכנן את ההספק הנדרש לסיום החומר על פי תקופת הזמן שיש בידכם עד למועד הבחינה. לאחר כמה ימים של למידה על פי תכנית זו, תדעו באופן טוב יותר כמה זמן נדרש לכם ללמידה פחות או יותר.

אצלנו בשמשי פסיכומטרי, הדגש המרכזי הינו היחס האישי לתלמיד וההתאמה לצרכים המשתנים.

בקורסים שלנו:

1.  ניתן מענה גם במיקומים מרוחקים, ובכך חוסכים זמן וכסף רב אשר יוכלו להיות מוקדשים ללמידה במקום לנסיעות.

2.  אנו מקפידים על כיתות קטנות – כעשרה תלמידים בלבד בכיתה!, כך שקצב הלמידה והיחס האישי מותאמים ביותר לכל תלמיד ותלמידה על פי הצרכים האישיים.

3. מורים מעולים – אנו מקפידים על רמה גבוהה ביותר של הוראה ומקצועיות, יחד עם דגש על מורים בעלי יכולות בין אישיות גבוהות, אשר חשוב להם ברמה האישית שכל מי שמגיע לכיתתם יגיע למקסימום יכולתו.

4. מעטפת ליווי אישית מגוונת – כולל קבוצת וואצאפ בה ניתן מענה לכל שאלה, קבוצה ייעודית בפייסבוק, פורום פסיכומטרי, מפגשים אישיים עם המורה, קבוצות לימוד ושיעורי בית.